Туреччина проголосувала за розширення повноважень президента

Голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції, що істотно розширює повноваження президента.

Про це інформує Associated Press.

Виборчком також назвав несуттєвими претензії опозиції, яка заявила, що велика кількість облікованих бюлетенів не мала офіційної печатки комісії.

Згідно з даними за підсумками підрахунку 99,33% бюлетенів, за зміни до конституції Туреччини, що передбачають перехід до президентської республіки, проголосувало 51,36% (24 млн 935 тис. 426) виборців, проти – 48,64% (23 млн 616 тис. 345).

Найбільше проти розширення повноважень президента голосували жителі Стамбула, Анкари, курортних районів на узбережжі, а також районів із переважно курдським населенням.

Поправки до конституції, за які турки проголосували на референдумі, багато повноваження парламенту передають президенту. Замість прем’єр-міністра з’являться віце-президенти, які будуть залежати від президента, і не будуть володіти тими повноваженнями, які сьогодні має прем’єр.

Ердоган тепер отримає право пропонувати бюджет, бути членом політичної партії (зараз у нього немає такого права), видавати укази, що мають силу закону, змінювати структуру міністерств і держустанов, розпускати парламент, оголошувати надзвичайний стан, призначати більшість верховних суддів країни, призначати міністрів без схвалення парламенту.

Крім того, референдум обнулить формальні терміни правління Реджепа Ердогана, що дозволить йому залишитися президентом Туреччини до 2029 року.
Джерело: TSN.UA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*