Художник Валерій Герасимчук відзначив ювілей виставкою

Він вкладає в дітей свою душу, знання, навики , а вони у відповідь дарують повагу і любов.

19 квітня виповнилося 70 років від дня народження художника-оформлювача з Козятина Валерія Герасимчука. Уродженець Уралу зростав в родині залізничників. У тримісячному віці його матуся Надія Іванівна привезла синочка до Козятина, де пройшли дитячі та юнацькі роки.

Після закінчення у 1963 році школи No2 вступив до Київського художньо-промислового технікуму, де оволодів спеціальністю художнього конструювання. Проживав у Києві. Працював у сфері культури, у газетах та художньо-технічним редактором у часописі «Соцкультура». Особисто знайомий був з нашим земляком кордишанином Федором Маківчуком, котрий тривалий час за радянських часів був беззмінним редактором сатирично-гумористичного ілюстрова-ного журналу «Перець». У цьому ж журналі працював художником–карикатуристом дядько Сергій Герасимчук, завдяки котрому Валерій обрав вищезгаданий фах. Племінник бував частим гостем у видавничо – редакційній колегії одного з найпопулярніших українських журналів, а пізніше навіть став позаштатним співробітником.

У 35 років серія робіт, як наймолодшого художника, ввійшла в альманах «Український політичний плакат» . З 1992 року проживає поруч з мамою Надією Іванівною у місті свого дитинства Козятині.

Бере регулярно участь у обласних та міських виставках. Як художник-графік виставлявся в свій час у Польщі, Аргентині, Уругваї, Ізраїлі, Канаді. Особливу прихильність має до деревини. Любить вишукувати всілякі чудернацькі гілочки, насіння, а потім втілювати свої фантазії. У справу йде усе – навіть звичайні ящики. Це вже третя виставка персональна в стінах музею. На цей раз художник представив 20 нових творчих поробок декоративно – прикладного мистецтва. Наймиліші теми робіт – дім, родина, сім’я, природа, сонце, просто людина. Не стоїть автор осторонь подій з минувшини країни та й трагічного сьогодення. Три роки тому запропонував свою допомогу, як волонтер – керівник гуртка декоративно – прикладного мистецтва, голові правління громадської організації батьків дітей інвалідів «ДОМ» Тетяні Яковлєвій, дізнавшись від знайомих про їх благочинну, активну діяльність. Саме з їхньою допомогою і батьків дітей готувався майстер по дереву і живописець до ювілейної дати. Опікується 93-річною матусею, котра 46 років відпрацювала у відділенні перевезень на залізниці. На ювілей завітало чимало знайомих, близьких людей. Голова правління громадської організації батьків дітей – інвалідів «ДОМ»Тетяна Яковлєва з батьками, зокрема, Тетяна Марусіч, Ірина Шмагель, подружжя Івана та Ольги Дударів випекли для ювіляра улюблені ласощі.

Отож, виставка у нашому місті відбулася, відвідувачі познайомилися зі світом митцяювіляра. Роботи, що сподобаються, можна було придбати.

Лілія Макаревич, директор музею історії міста Козятина

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*