Як святкують Різдво у світі?

Різдво – одне з головних християнських свят. У різних країнах його святкують по-різному. Ми склали для вас підбірку різдвяних традицій світу.

Грузія. У Грузії є давня традиція згідно з якою на Різдво християни організовують ходу або “хресний похід” під назвою Аліло. Очолюють різдвяний парад одягнені в біле віруючі, що  “несуть у світ благу звістку” і співають різдвяні гімни.

Сербія. Різдво в Сербії називається “Божич”, а Святвечір – “Баднідан”. Це найважливіше сімейне свято в країні. Вранці Баднідана батько зі старшим сином йдуть у ліс за поліном молодого дуба. Поліно глава сім’ї повинен власноруч принести в будинок і покласти на сімейне вогнище. Поліно горить в каміні три святкові дні, забезпечуючи захист родини й оселі, процвітання і достаток на цілий рік. У містах перед Різдвом продаються букети з дубових гілок, переплетених і перев’язаних соломою, які виконують ту ж функцію, що і різдвяне поліно.

Фінляндія. На Святвечір фіни обов’язково відвідують баню, а ввечері йдуть до церкви на різдвяну службу. Багато хто в цей день відвідує кладовище, прикрашає могили близьких, ставить на них свічки і кладе вінки або ялинові гілки. День Різдва спокійний і традиційний. Обов’язкове відвідування церкви і ранкової меси. Дітей на Різдво наряджають в сірі бавовняні костюмчики, червоні штанці і довгу шапочку.

Бельгія. Бельгійський Санта носить ім’я Kerstman (або le Père Noël). Бегійці залишають подарунки близьким під ялинкою або кладуть їх у шкарпетки, розвішані над каміном. На різдвяний сніданок обов’язково подають особливий солодкий хліб, що формою нагадує немовля Ісуса (cougnolle).

Австрія. В Австрії люблять прикрашати ялинку не гірляндами та іграшками, а шоколадом і марципаном. Австрійці вбираються в кращий одяг і тримають двері будинку відкритими, щоб у будь-який момент до них могли приєднатися друзі. Головна страва Різдва – короп.

Швеція. У Швеції під час різдвяних свят відзначають День Святої Люсії. Свята Люсія – це скандинавський  міфологічний персонаж. Вважається, що вона несе світло темною шведською зимою. Вдома роль Люсії традиційно виконує молодша донька: вона частує рідних кавою та шафрановими булочками.

Аргентина. Аргентинці під час Різдва запускають у небо паперові ліхтарики зі свічками. Діти у цей день, за старою традицією, залишають під дверима воду для волхвів, що йдуть подивитися на маленького Ісуса, та черевики для подарунків.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*