Сьогодні 8 березня – Міжнародний жіночий день

Сучасне святкування Жіночого дня вже не має на меті утвердження рівності, а вважається днем весни, жіночої краси, ніжності, душевної мудрості та уваги до жінки, незалежно від її статусу та віку.

Історія Міжнародного жіночого дня

Мало хто любить велику кількість дат, тому коротко пройдемося. Все почалося 28 лютого 1908 року, коли понад 15 тис. жінок пройшли маршем через весь Нью-Йорк, вимагаючи скорочення робочого дня і рівних умов оплати праці з чоловіками. Особливою рядком – вимогу надання виборчого права жінкам.

Не можна не відзначити в цьому контексті суфражисток – вони захищали право жінок голосувати і виступали проти їх дискримінації в політичному та економічному житті, іноді досить радикальними способами начебто приковування себе до воріт.

У 1909 році В США був оголошений національний жіночий день і він відзначався в останню неділю лютого до 1913 року. Переломним моментом стала зустріч американських соціалісток з комуністкою Кларою Цеткін.

Саме Цеткін у 1910 році на Другому Інтернаціонале запропонувала заснувати міжнародний жіночий день, під час якого жінки будуть влаштовувати мітинги і ходи для залучення громадськості до своїх проблем. Як знаменну дату, вона вибрала 8 березня.

Перший міжнародний день 19 березня за пропозицією Олени Грінберг, члена Соціал-демократичної партії Німеччини, зазначили в Німеччині, Австрії, Данії і Швейцарії в 1911. У наступному році в тих же країнах дату пересунули на 12 травня. В ході численних мітингів у Франції, Росії, Австрії, Чехії, Угорщині та інших країнах, дата змінювалася. І тільки в 1914 році 8 березня як Міжнародний жіночий день відзначався одночасно у восьми країнах.

У 1975 році заснувала 8 березня як Міжнародний жіночий день і ООН.

Головне, що існує день, коли чоловіки просто не можуть не висловити вдячність своїм близьким жінкам. Зі святом, наші любі жінки!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*