Сьогодні православні та греко-католики святкують велике свято Вознесіння Господнє

Сьогодні, 6 червня, православні та греко-католики святкують одне із 12 найбільших свят церковного року – Вознесіння Господнє.

Свято Вознесіння Господнього безпосередньо пов’язане із Воскресінням Ісуса Христа. Саме на сороковий день після Пасхи Ісус вознісся на небеса, виконавши обітницю, що була дана незадовго до його страждань учням: «А що ж, коли побачите Сина Людського, який возноситься туди, де був раніш?» (Ін. 6: 62). Свідками цієї події були Богородиця та апостоли, про що детально описано в Євангеліях від Марка та Луки і в Діяннях святих апостолів.

Після Свого Воскресіння з мертвих Спаситель неодноразово з’являвся учням. Нарешті, наказавши їм не залишати Єрусалиму і чекати обіцяного від Отця, Ісус Христос вивів апостолів на гору Елеон. Там, піднявши свої руки, Христос благословив їх, а потім почав віддалятися від них та вознісся на небо.

У Діяннях апостолів зазначено, що під час того, як Христос підіймався до небес, то був оповитий хмарою. Тоді з’явилися «два мужі у білій одежі», які сповістили його друге пришестя. Учні ж поклонилися йому і з радістю повернулися до Єрусалиму, де через кілька днів на них зійшов Святий Дух.

Згадки про святкування окремого свята Вознесіння походять з IV століття. У своїх творах його згадують Іван Золотоустий, Григорій Ніський, Епіфан Кіпрський, Лев Великий й інші. У IV ст. рівноапостольна цариця Олена збудувала храм на честь цього свята на місці вознесіння Ісуса Христа.

«В день Вознесіння Господнього ми прославляємо закінчення земного служіння нашого Господа всьому людству. Закінчивши свій земний подвиг, Ісус Христос вознісся на небо, сів праворуч Бога Отця, тим самим вознісши нашу людську природу до божественної оселі. Святкуючи це велике свято, ми повинні пам’ятати, що наш Господь, який вознісся на небо, завжди з нами. Молімося до нього та прославляймо його ім’я. Слава Ісусу Христу!», – зазначив у своєму зверненні до вірних з нагоди свята предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*