Вінничан запрошують долучитися до Всесвітнього дня донора крові

Щороку, а саме 14 червня,  у світі відзначають День донора крові. На вінницькій обласній станції переливання крові вже готуються до цього дня: малюють плакати та готують символічні подарунки.

Дефіцит донорської крові є завжди, тому що її єдине джерело, де ми можемо отримати кров – це донор. І ця кров постійно потрібна для лікування, як будь-який інший лікарський засіб. Не можемо сказати, що якась група крові є дефіцитною, тому що вона вся така. Іноді буває, що в лікарнях відсоток пацієнтів по групі крові різний і тому дефіцит виникає залежно від того, яких пацієнтів більше, адже у нас може просто не вистачити запасу.

Щороку у закладі відбуваєтьсяблизько 14 тисяч донацій, а щомісяця – понад тисячу. Досить багато вінничан здають не адресно комусь за необхідності, а просто за внутрішнім покликом та не беруть за це гроші.

Запрошуються усі, хто прийде здати кров 14 червня, отримає невеличкі подаруночки, але що саме – поки що тримають у таємниці. У кабінеті головної лікарки, збираються намалювати Дерево життя: кожен донор отримає паперове сердечко, на якому напише своє ім’я та прикріпить його до намальованого дерева. Донорство – це дуже корисно.

У п’ятницю, 14 червня, станція переливання крові буде відкрита з восьмої години ранку. Потенційному донору необхідно лише мати з собою паспорт громадянина України.

Перед забором крові донор має пройти декілька обстежень. Зокрема, це консультація із лікарем та здача експрес-аналіз крові. Донора також нагодують печивом та солодким чаєм. Загалом вся процедура обстеження та здачі крові триває від 40 хвилин до однієї години.

Після забору, кров додатково перевіряють на безпечність і лише потім вона потрапляє до лікувального закладу. Максимальна доза здачі крові за один раз складає 470 мл.

Перед здачею крові протягом доби не можна палити, вживати алкоголь, кисломолочні продукти, молоко. Донором може бути людина віком від 18 років, вагою від 55 кілограм, яка не хворіє гепатитом, не приймає антимікробні препарати та антибіотики або з моменту останнього прийому пройшло два тижні. Перед здачею крові слід поснідати, але їжа має бути легкою. Після забору крові донор від станції отримує грошову компенсацію на харчування, а також довідку від лікаря на два дні відпочинку від роботи чи навчання.

Адреса станції переливання крові: вул. Пирогова, 48. Телефон: 0432-67-15-39.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*