Заборону та штраф за самоговаріння хочуть скасувати

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 2371 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо скасування правової норми, яка передбачає відповідальність за самогоноваріння)».

Проєкт скасовує статтю 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що «забороняє виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення». Сума штрафу становить від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Автори законопроєкту зазначають, що у 2018 році у судах розглянули лише 197 справ про адміністративні порушення пов’язані із самогоноварінням, на 80 осіб було накладено адміністративні стягнення.

«Тобто, дані обмеження є неефективними, та наділяють правоохоронні органи повноваженнями які носять значну корупційну складову», – йдеться у повідомленні.

У пояснювальній записці зазначено, що норма статті носить дискримінаційний характер щодо саме до міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення, оскільки виготовлення вина, пива чи інших крафтових напоїв для власного споживання не карається законодавством.

Зазначимо, попередні спроби скасувати відповідальність виявилися неуспішними.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*