Вінниця посіла перше місце у рейтингу доступності зручності та безбар’єрності міст України

Про це стало відомо 29 листопада під час “Форумі інклюзивності: Місто щасливих людей”, де оголосили рейтинг доступності українських міст.

Наразі до рейтингу потрапили шість українських міст: Івано-Франківськ, Вінниця, Тернопіль, Херсон, Кам’янець-Подільський та Миколаїв. Рейтинг складений активістами ініціативи “Доступно.UA” на основі практичних перевірок доступності, зручності та безбар’єрності міста. Зокрема перевіряли муніципальні установи, громадський транспорт, аптеки, торговельні центри, банки, кав’ярні тощо. Також звертали увагу на тротуари, пішохідні переходи, велодоріжки, пандуси та з’їзди у дворах.

Вінниця у цьому рейтингу отримала переможне перше місце з результатом у 23,58% доступності. Активісти складали рейтинг, оцінюючи міста по різних критеріях доступності. Наприклад, залізничний вокзал Вінниці отримав 7 балів з 20-ти можливих.

Нагороду отримала голова правління вінницької ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна.

– Саме завдяки цій громадській організації Вінниця є такою, значно доступнішою, комфортнішою та значно ближчою до міста щасливих людей, – прокоментував Дмитро Щебетюк, засновник ініціативи “Доступно.UA”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*