Безпечне місто: як виглядає сучасна система відеоспостереження

Продовжуємо розповідати про роботу системи відеоспостереження “Безпечне місто”. Нагадаємо, “Безпечне місто” (БМ) – це аналітична система оповіщення та обробки даних, що надходять з IP-відеокамер з вбудованою аналітикою. Про її роботу нам розповів власник компанії “Total Lab Service” Юрій Попик.

Камери спостерігають за нами майже безперервно, але користі в цьому мало, якщо людина не аналізує картинку, камера залишається простим пристроєм, який відтворює терабайти годин малопридатного відео. Альтернатива – камери з аналітикою і смарт-функціями, які в поєднанні з апаратно-програмним комплексом центру обробки даних створюють єдину систему, таку як “Безпечне місто”.
– Ось така система буде здатна замінити охороника, який, як не крути, але все одно спить перед монітором, – жартує Юрій Попик.

Система “Безпечне місто” має “Ситуаційний центр реагування та обробки подій”, завдяки якому можна автоматично визначити порушення ПДР та провести фіксацію ДТП. Стануть в нагоді функції сповіщення і моніторингу, наприклад, розпізнавання особи.

WEB додаток:

Для забезпечення максимальної зручності і ефективності роботи оператора “Ситуаційного центру”, розроблено спеціальний WEB додаток. Завдяки якому не потрібно цілодобове спостереження за сотнями камер, які виведені на монітори. Адже це марна справа, бо людське око під час спостереження за 10 камерами втомлюється вже через 5 хвилин. Оператор працює в онлайн режимі та з відео архівом.

Наприклад, якщо система розпізнає автотранспорт з розшукуваним номером, тоді тривожний сигнал виводиться оператору на монітор з інформацією і місцем розташування на інтерактивній карті. Оператор бачить траєкторію руху автомобіля та оперативно вживає заходи із затримання транспортного засобу. При роботі з архівом розпізнаних номерів, достатньо ввести номер авто, період пошуку і ви отримаєте звіт по руху авто в системі “Безпечне місто”.

Приклад роботи функції розпізнавання особи:

У місцях великого скупчення людей встановлюються камери спостереження за певними параметрами висоти і нахилу для точного захоплення осіб. В режимі онлайн система порівнює базу даних осіб і шукає їх в потоці відео. Після розпізнавання розшукуваної людини, оператор моментально отримує тривожний сигнал. Тоді на онлайн карті відображається місцезнаходження та інформація про цю особу. Після цього оператор проводить необхідні дії для затримання людини, що перебуває в розшуку.

Рішення для перехресть:

На кожній точці встановлено смарт камери, наприклад на перехрестях використовується дві камери розпізнавання номеру і оглядова для перехрестя (фіксація ДТП, залишених предметів, детекція перевищення звуку, скупчення людей та інше). На точці встановлюється відеореєстратор з жорстким диском, який дозволяє архівувати декілька тижнів безперервного відео з камер – основні тривожні смарт-події передаються у вигляді даних до “Центру обробки і зберігання даних”. За необхідності перегляду відео, програма використовує віддалений відеореєстратор для перегляду архіву з відеозаписами.

Мобільний додаток:
Програма для людей з активною життєвою позицією, які беруть участь в житті міста та хочуть повідомити про порушення правопорядку. Наприклад, встановивши додаток на телефон, користувач може зробити знімки правопорушення або нестандартної ситуації і відправити в “Центр обробки даних” з прив’язкою до геолокації. У “Ситуаційному центрі” приймається рішення щодо вирішення ситуації, що склалася (відправляється наряд поліції, пожежників і т.д.). Якщо отримано зображення порушника, то автоматично проводиться пошук по базі відеозаписів. Якщо зафіксовано автомобіль, номер автоматично розпізнається і відстежується його маршрут за встановленими камерам. Так можна відслідкувати та знайти автомобіль на якому було скоєно ДТП, якщо водій втік з місця злочину.

Тривожна кнопка екстреного зв’язку:

Принцип її роботи полягає в наданні відео зв’язку в екстрених ситуаціях. Кнопка встановлюється стаціонарно в різних громадських місцях (зупинки, школи, парки, траси і т.п.) Людина, опинившись в екстреній ситуації, може зв’язатися з оператором “Ситуаційного центру”. Оператор чує і бачить обстановку за допомогою камер спостереження і приймає рішення, що робити в ситуації, що склалася.

Доцільність використання детекції та розпізнавання осіб:

Функція використовується для пошуку зниклих людей, дітей. Можна застосовувати під час розшуку злочинців. Система розпізнавання обличчя дозволяє за допомогою фотографії провести пошук конкретної людини. Для цього потрібно зробити запит на пошук по фото через “Центр обробки даних” і в результаті на інтерактивній карті буде відображено інформацію про час (о котрій годині) та місце (в якій частині міста) була зафіксована розшукувана людина. Маючи достатню кількість камер з функцією розпізнавання обличчя, можна відслідкувати маршрут її пересування і визначити поточне місцезнаходження.

Визначення порушення ПДР і ДТП

Система БМ в автоматичному режимі може визначати порушення ПДР і ДТП. Всі ці події фіксуються системою і зберігаються дані (відео, скріншоти) в базу даних. Це може слугувати як доказова база для страхових і судових розглядів. Після прийняття всіх норм закону, ця система дозволить здійснювати стягнення адміністративних штрафів на законодавчому рівні.

Камери для розпізнавання номерів, що встановлені на віддалених в’їзних населених пунктах часто потерпають від актів вандалізму. Тому в IP-камерах присутній GPS передавач, який працює в автономному режимі від акумулятора, передаючи сигнал з геопозицією на інтерактивну карту ЦОД (Центр обробки даних). Оператор бачить на карті місце розташування камери в режимі онлайн і оперативно приймає рішення щодо затримання зловмисника.

Концепція сучасного міста будується на забезпеченні комфортних умов життя населення за допомогою інноваційних технологій. Надзвичайно важливо створити комфортні та безпечні умови для життя, щоб жителі Козятина почували себе у безпеці!

Компанії “Total Lab Service” також пропонує ряд сучасних рішень з встановлення систем відеоспостереження в офісі, на виробництві чи в будинку/квартирі для жителів міста Козятин.

За консультацією звертайтеся до компанії “Total Lab Service” за телефонами: (063) 966-99-77, (068) 66-99-360, Юрій.

Андрій Мордюк

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*