«Він був п’яний і кричав, що себе спалить»: як у Вінниці нацгвардієць вмовляв самогубцю залишитися жити

17 квітня нагвардієць Сергій Зайченко врятував чоловіка, який облив себе бензином і намагався підпалити. Інцидент стався у Вінницькій міській раді.

Близько 19 години в адмінбудівлю увірвався чоловік і почав обливати себе бензином, згодом витягнув запальничку. Начальник поста охорони порядку Сергій Зайченко, який чергував, кинувся заспокоювати незнайомця.

– Він кричав: “Я себе спалю!”. Він був п’яний, зовсім не в собі. Я одразу підбіг і відчув запах бензину. Схопив його за одну руку, потім за іншу, і бачу запальничку тримає вже біля себе. Він облив не тільки себе, а й килими. Одної іскри вистачило б, щоб все спалахнуло, – розповідає начальник поста охорони порядку, старший солдат Сергій Зайченко.

Нацгвардієць вмовляв чоловіка кинути запальничку та зберегти своє життя. Але чоловік не вгамовувався. Зрештою Сергій вмовив його вийти на вулицю.

– Він закричав, що йому ні на що жити. Я спробував його заспокоїти. Попросив його викинути пляшку і запальничку. Він відмовився. Тоді я попередив, якщо він не відпустить, то мені доведеться застосовувати заходи фізичного впливу або спеціальні засоби. Він віддав запальничку, – говорить Сергій Зайченко.

Він одягнув на чоловіка кайданки, аби унеможливити нову спробу самогубства. Потім викликав поліцію та швидку допомогу.

23-річний Сергій Зайченко солдат строкової служби військової частини 3008. У лавах Національної гвардії служить вже рік, у травні місяці – звільняється в запас. Сергій себе героєм не вважає. Утім за час несення служби з охорони громадського порядку вже вдруге рятує людське життя. Півроку тому він рятував чоловіка, у якого стався напад епілепсії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*